جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروتزهای زیبایی

پروتزهای زیبایی که به عنوان پروتز سیلیکونی سفارشی نیز شناخته می‌شوند، اندام‌های مصنوعی غیرفعال هستند. آنها را غیرفعال می‌نامند زیرا برخلاف پروتز‌های دارای نیروی بدن(حرکت به کمک بانداژ و باقیمانده اعضای بدن) و مایو الکتریک، حرکت فعال ندارند. پروتز زیبایی از یک روکش سیلیکونی سفارشی ساخته می‌شود که به شکلی می باشد که با جزئیات بالا با عضو آسیب‌دیده مطابقت دارد و می‌تواند شامل چین و چروک، رگ‌ها، بند انگشت و ناخن باشد. فرآیند ساخت پروتز سیلیکونی طی چند جلسه انجام می‌شود که با یک سری قالب گیری و عکس از انگشت، دست، پا یا صورت و…اندام از دست رفته شروع می‌‌شود. در مرحله بعد، آناپلاستولوژیست(سازنده پروتز‌ها‌ی سیلیکونی) قسمت از دست رفته بدن را برای تطبیق با سمت سالم فرد مجسمه سازی می کند.

 

آناپلاستولوژیست رنگ ها و ناخن ها و چین و چروک ها را اضافه می کنند تا حد ممکن شبیه به سمت سالم فرد شود. این نوع پروتزها برای قطع عضو به کوچکی نوک انگشتان یا به اندازه قطع عضو بالای آرنج توسط کارشناسان ما ساخته می‌شوند. داشتن یک پروتز زیبایی مزایای متعددی دارد. داشتن پا،دست،گوش یا بینی و … که شبیه به قسمت سالم بدن فرد باشد، می‌تواند مزایای روانی اجتماعی برای فرد ایجاد کند. یعنی می‌تواند به او کمک کند با تفاوت اندام خود احساس آرامش بیشتری داشته باشد. برای هر کسی که دارای قطع عضو است، می تواند اعتماد به نفس او را هنگام حضور در جمع افزایش دهد و به تصویر کلی بدن شخصی فرد کمک کند.

علاوه بر این، این پروتزها سبک وزن هستند و سطحی از عملکرد را ارائه می دهند. ممکن است تا حدودی با فراهم کردن سطحی برای تثبیت یا حمل اشیا، توانایی های فرد را بهبود بخشند. پروتز‌های پای سیلیکونی علاوه بر زیبایی و تطابق با سمت مقابل، به راه‌رفتن طبیعی فرد کمک بسیاری می‌کند و همچنین‌ به توزیع مناسب نیرو‌های کف پایی و رفع نقاط دردناک در قسمت باقیمانده پا کمک کند. این پروتز‌ها همچنین می توانند به ایجاد تقارن برای بدن فرد کمک کنند. داشتن یک اندام مصنوعی می‌تواند سمت آسیب‌دیده را تکمیل کند و به فرد کمک کند تا به وضعیتی نزدیک به حالت طبیعی آناتومیکی بازگردد. پروتز زیبایی به تعادل فرد در صورت قطع عضو بالای آرنج کمک می‌کند. پروتز‌های زیبایی همچنین می‌تواند از قسمت آسیب‌دیده بدن محافظت کند، اندام‌های باقی‌مانده اغلب سطوح مختلفی از حساسیت را تجربه می‌کنند و پروتز نقش حمایتی بین پوست اندام از دست رفته و مخاطرات بیرونی را دارد. برخلاف دستکش‌ها یا پوشش‌هایی که می‌توانند منجر به درک غیرعادی بودن پروتز توسط دیگران شوند، این پروتز‌ها به‌طور چشمگیری واقعی به نظر می‌رسند. مزایایی که در بالا ذکر کردیم، برای بسیاری از افراد، دلایل کافی برای دریافت پروتز سیلیکونی می‌باشد.

اگر می‌خواهید درباره این نوع پروتز و اینکه چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم، بیشتر بدانید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه کلینیک توان گستر

با عضویت در خبرنامه ما از جدیدترین مقالات اطلاع خواهید داشت

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان در کلینیک

مشاوره کاملا رایگان در کلینیک توان گستر

09121859194